Стивън Къри вкара тройка 0,7 секунди преди края, Уориърс победиха Сънс със 113-112
AP News | 2024-02-11 | 06:24:19

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Стивън Къри вкара тройка 0,7 секунди преди края и Голдън Стейт Уориърс победиха Финикс Сънс със 113 -112 в събота вечер за шестата им победа в седем мача.

При загуба на Уориърс със 112-110 и 3,3 секунди до края на играта, Къри улови входящия пас от Брандин Подзиемски, обърна се и удари 33-футов за деветата му тройка за вечерта. Той имаше 30 точки.

Девин Букър водеше Финикс с 32 точки, а Кевин Дюрант имаше 24. Слънцата имаха два шанса след тройка на Къри, но Букър беше фаулиран под коша и първият и Дюрант не можаха Не получавам удар на секундата.

Голдън Стейт избегна да бъде пометен от Слънцата в сезонната серия, за да се върне към .500 за първи път от 25 декември. Уориърс също се завърнаха в плейофната картина, изпреварвайки бездействащия Юта за 10-ия поставен в Запада преди мач в Джаз в понеделник вечер.

Двата отбора вървяха напред-назад в съединителя, като нито един от тях не получи голямо разделение. Уориърс водеха с 84-82 навлизайки в четвъртата четвърт. Букър даде преднина на Слънцата със 112-110 с 35 оставащи секунди при обрат.

Джонатан Куминга добави 21 точки за Голдън Стейт. Дреймънд Грийн имаше 15 точки, девет асистенции и седем борби.

Голдън Стейт поведе с 47-40 през втората четвърт, преди Слънцата да направят серия от 12-0, повеждайки след игра за три точки от Дюрант. Уориърс отговориха с удар на Куминга – който водеше Голдън Стейт с 13 точки на полувремето – за да вземат предимство от 59-58 на почивката.

Ройс О'Нийл, придобит в крайния срок за търговия, направи своето дебютира за Слънцата, отбелязвайки три точки. Дейвид Роди, другото придобиване на Финикс в краен срок, не игра.

Гари Пейтън, който пропусна последните 16 мача заради разтежение на лявото сухожилие, се завърна за Уориърс. Той имаше 11 точки.

Грийн, който не допускаше технически фалове, откакто се завърна след отстраняване за неопределено време през януари, получи технически, докато спореше за отсъден фал, след като направи пауза през третата четвърт.

Грийн също разменяше думи и подигравки по време на мача с центъра на Сънс Юсуф Нуркич, който беше ударен в лицето от Грийн на 12 декември, което доведе до отстраняването на Грийн.

Сънс: Домакин на Сакраменто във вторник вечер.

Уориърс: В Юта в понеделник вечер. ___